Стефан Ашковски, повремениот наш репрезентативец имаше одличен викенд во својот Ботошани, и тоа во елитната лига на Романија. Имено на гостувањето кај Волунтари, Македонецот во 20.минута постигна гол и беше еден од најдобрите на теренот на тој меч, ако не и најдобар. Интересно е тоа што Ашковски не беше стартер, влезе во игра во 10 минута, за да по само десет минути стрелаше во мрежата на домашниот тим.

Па така поради голот, но пред се поради одличниот настап, нашиот репрезентативец се најде во тимот на 30.коло во елитната лига на Романија.

sportmedia.mk