ПСЖ НЕ ЗНАЕ ЗА ДОСТА

Асенсио е следен на списокот

Популарните "светци" се подготвени да ја исплатат ослободителната клаузула во договорот на Асенсио, вредна 80 мил. евра

Откако ги осигураа тие на Неимар и Килиан Мбапе, сопстевниците на вицешампионот на Франција, тимот на ПСЖ, ќе се обидат да ги осигураат и услугите на големиот талент од редовите на актуелниот европски клупски шампион, тимот на Реал (М), Марко Асенсио.

Популарните "светци" се подготвени да ја исплатат ослободителната клаузула во договорот на Асенсио, вредна 80 мил. евра.

Младинскиот репрезентативец на Шпанија важи за голема желба и на вечниот ривал, каталонскиот гигант Барселона.

Поврзани

Најнови вести

Коментари