Арсенал со 1:3 го совлада Лестер на гости, и направи голем чекор кон горниот дел на табелата, односно кон битката за Европа.

Арсенал имаше негатива во 6. минута, откако Лестер поведе со голот на Тилеманс.

Израмнувачкиот погодок го постигна Давид Луиз, а потоа Лаказет донесе пресврт. Пепе со гол ја „запечати“ победата на Арсенал.

Во првиот меч денеска, Кристал Палас и Фулам одиграа без голови.

 

sportmedia.mk