Со голот на Едвард Нкетиах во седмата минута од судиското продолжение од натпреварот, тимот на Арсенал се спаси од пораз против Фулам на домашен терен. Мечот заврши 1:1, и истиот ја отвори програмата во Премиер лигата денеска.

Фулам дојде во водство по еден час игра преку пеналот на Џош Маја, и се одеше на тоа дека гостите ќе ги освојат сите три бода на овој меч.
Сепак, домаќинот успеа да се спаси со гол во последните моменти, со што на Фулам му одзема злато вредни бодови во обидот сезонава да се спаси од испаѓање.

sportmedia.mk