Уште една величенствена победа на Динамо во Лигата на Европа сезонава. Чудесна партија на нашите Аријан Адеми и Стефан Ристовски, кои го победија гигантот Тотенхем на Жозе со 3:0 и се пласираа во ¼ финалето од Лигата на Европа.

По мечот на “Максимир“ свој коментар имаше капитенот на Динамо, македонскиот репрезентативец Аријан Адеми.

“Добро одигравме и заслужено славиме. Верувавме во себе од онаа прва средба која бевме некако во грч.Оваа екипа е подготвена за големи работи, а што се тие големи работи ќе видиме во иднина. Оршиќ беше маестрален. Сите во Динамо гиневме на терен, не фаќаа грчеви, дававме се од себе“ истакна Адеми.

 

sportmedia.mk