Аргентинецот во шок: Вака реагираше Меси кога се виде себе на грбот на еден на навивач (видео)

Што се навивачите се подготвени да направат за саканиот клуб, но и за саканиот играч?

Еден навивач преку целиот свој грб го истетовирал Лајонел Меси.

Ја искористил можноста каде што Барселона гостувала во Валенсија на аеродромот да добие автограм од Меси, но и селфи.

Меси поминувал низ навивачи кои сакале да се сликаат заедно...

Но присигнал еден навивач кој Меси секако неможел да го одбие.

Навивачот се свртел, а Меси водушевен од сликата која била преку целиот грб со неговиот лик,  неможел а да не ја дополни со негов автограм.

Поврзани

Најнови вести

Коментари