Денеска од 15 часот, нашата У-21 репрезентација ќе го има вториот меч од Анталија Купот 2021, кој се одржува во истоимениот град во Турција. Ривал на избраниците на селекторот Благоја Милевски е селекцијата на Словачка, силна селекција која ќе се биде одличен тест за проверка на реалните можности на нашата млада репрезентација во овој момент.

Да потсетиме дека на првиот меч во Анталија, Македонија со 1:2 загуби од Казахстан.

Веќе во понеделник не чека последниот натпревар, и тоа против Бугарија. Секако дека овие три меча и тоа како ќе бидат добредојдени за селекторот Милевски да види што има на располагање во пресрет на стартот на квалификациите за ЕП.

Покрај мечот меѓу У-21 селекцијата на Македонија, денеска во Анталија пријаталски меч ќе одигра и У-17 селекцијата, ривал ќе ни биде Русија.

sportmedia.mk