Целиот остров ја шеруваа оваа слика...

Англичаните бесни на судјита: “Срамота, брука, невидена кражба...“

Репрезентацијата на Хрватска се пласираше во финале на Мундијалот, бидејќи после големата полуфинална драма на "Лужњик" во Москва ја победи Англија во продолжение 2-1, сепак една судиска одлука крена голема прашина после утакмицата.

Англиските медиуми и навивачи огорчени се после поразот, но не на своите грачи, туки на судијата Чакир.

На социјалните мрежи се врти слика во моментот на изеднувачкиот гол на Хрватска, која судијата Чакир не ја виде високо подигнатата нога на стрелецот Пришиќ, со што судијата е бележан како главен виновнк за поразот во продолжението.

"Срамота", "Брука", "Кражба"... се само некои од многубројните коментари на социјалните мрежи.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари