Анчелоти: Скудетото е сон, не утопија

Тренерот на Наполи, Карло Анчелот смета дека неговиот тим има добри шанси да ја прекине доминацијата на Јувентус во Серија А.

Јувентус во моментот има шест бодови повеќе од Наполи, но вели тој вели дека никој во клубот не смее ниту да помисли дека е невозможно да се застане на патот на Старата дама.

Би рекол дека Скудетото е сон, а не утопија. Да беше утопија, ќе беше катастрофа, сметам дека до титулата можеме со големи напори, мораме да останеме на тој курс, вели стратегот.

Поврзани

Најнови вести

Коментари