ЈУНАЈТЕД И ЈУВЕ ДОБИЈА КОНКУРЕНЦИЈА

Анчелоти го мерка Милинковиќ-Савиќ

Големата желба на трофејниот италијански стручњак може да стане реалност само доколку понудата за одличниот играч за врска не биде помала од 70 мил. евра

Предводникот на актуелниот шампион на Германија, тимот на Баерн (М), Карло Анчелоти, сака во пролетниот дел од актуелната сезона на располагање да ги има и услугите на српскиот интернационалец од редовите на римскиот калчолигаш Лацио, Сергеј Милинковиќ-Савиќ.

Големата желба на трофејниот италијански стручњак може да стане реалност само доколку понудата за одличниот играч за врска не биде помала од 70 мил. евра.

Голем интерес за услугите на српскиот интернационалец покажаа и раководните лица на Манчестер Јунајтед и на Јувентус.

Поврзани

Најнови вести

Коментари