Алпската селекција на Скијачката федерација на Македонија, во состав, Антонио Ристевски и Борче Јаневски, како водачи и натпреварувачите Виктор Петков, Мирко Лазарески, Влатко Анастасоски, Владимир Петков и Борјан Стрезоски, денес замина за Италија, каде натпреварувачите ќе настапат на Светското првенство во Кортина Дампецо. Тие на 18, 19 20 и 21.02.2021 ќе настапат на квалификациите и финалните натпревари во велеслалом и слалом.

sportmedia.mk