Екс Македонскиот младински репрезентативец Дин Аломеровиќ со својот тим Линенсе избори пласман во плеј – офот за влез во втората по ранг лига на Шпанија или популарно наречената Сегунда.

Аломеровиќ и неговите соиграчи го освоија првото место во својата третолигашка зона во која што се натпреваруваа уште и екипите на Севиља Б, Кадиз, Мурчиа, Кордоба, се од ред екипи кои изминатата декада беа дел и од Примера.

Да се надеваме дека Аломеровиќ и Линенсе ќе инаат поволна ждрепка и дека ќе изборат пласман во второлигашката конкуренција.

 

sportmedia.mk