Езџан Алиоски беше клучен играч во величенствената победа на Лидс на гостувањето кај Манчестер Сити. Алиоски одигра одлично, а имаше фантастична асистенција кон Далас кој го реализира победничкиот гол во 91. минута. Лидс славеше на „Етихад“ со 1:2.

„Срце, карактер… Каков настап…“, кратко порача Алиоски.


sportmedia.mk