Три бода освои Лидс Јунајтед на гостувањето на „Кревин Котиџ“ во Лондон кај Фулам. Алиоски ги одигра сите 90. минути и беше добар во триумфот на својот тим, кој оствари вредна гостинска победа.

Бамфорд донесе водство за гостите, а Андерсен во финишот на првиот дел израмнување.

Сепак, Рафиња во 58. минута стрелаше за конечен триумф на Лидс.

 

 

sportmedia.mk