Лидс има водство од 0:2 на „Вила Парк“ во Бирмингем во дуелот со Астон Вила на гости. Свој придонес во доминацијата на Лидс имаше и Езџјан Алиоски.

„Десетката“ на Лидс од 16 метри упати удар, но топката стигна до Харисон кој само го смени правецот и го измами голманот на Астон Вила за 0:2.

ФОТО: Твитер на Лидс Јунајтед


sportmedia.mk