Албанскиот орел ги разбесни хрватските навивачи, следело... (видео)

Фудбалерите на Хрватска се пласираа во финале на Мундијалот во Русија, а една група Албанци сакала да им го украде прославувањето.

Имено група Албанци се обиделе да ги испровоцираат Хрватите кои во едено кафуле во Австрија ја гледале утакмицата на својата селекција со Англија.

Еден албанец качен на автомобил го веелел знамето на Албанија.

 

Il smo mi stvarno braća ili je i on Srbin...

A post shared by Sergej (@dick_whistler) onJul 11, 2018 at 11:48am PDT

Видно возбуден и бесен еден Хрват излегол на улицата и ми го тргнал знамето

Што се случило потоа не се знае, но размениле меѓусебно непријатни зборови кои можат да се забележат на видеото.

Поврзани

Најнови вести

Коментари