Томас Стракоша е една од опциите за голот на Борусија Дортмунд идната сезона. Швајцарецот Роман Бурки е на излезна врата од тимот, и се бара негова замена.

Албанецот во последно време има проблеми со Лацио, и нема настапи, па би можел да си замине.

Во едно интервју тој кажа дека е заинтересиран за одење во Борусија.

„Тоа е голем клуб. Ќе лажам ако кажам дека не сум заинтересиран“, рече Стракоша.

Прва опција, сепак, останува Бартолмеј Драговски, а исто така една од опциите е и Петер Гулаши од Лајпциг.

sportmedia.mk