Енис Барди и тимот на Леванте во последните секунди од гостувањето кај Леванте испуштија победа и три бода. Поточно примија гол во судиското продолжение и домаќинот дојде до конечните 2:2 и освои еден бод.

Енис Барди не беше во стартните единаесет за својот тим на овој меч туку влезе во вториот дел за да засили што се вели но за жал ниту со нашиот репрезентативец на терен Леванте не успеа да издржи и да освои три бода.

Леванте сега е 13. на табелата со 39 освоени бодови, додека пак Алавез е три места подолу со 32.

 

sportmedia.mk