Претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи испратил писмо до Барселона во кое бара Каталонците да го остават на мир, бразилскиот напаѓач Нејмар.

Претходно беше објавено дека каталонскиот клуб размислува за враќање на Нејмар, а според проценките на Барселона, трансферот може да чини 100 милиони евра.

Според изворот, првиот човек на францускиот клуб е незадоволен од тековните обиди на Барселона да го убедуваат Нејмар. Затоа Ал-Келаифи контактирал со каталонскиот клуб и ги повика колегите од Шпанија да не му додеваат на бразилскиот напаѓач.

 

sportmedia.mk