Од последните неколку кола во Серија „А“ ќе зависи и иднината на Стефано Пиоли на клупата на Милан. Тимот иако во голем дел од сезоната беше на првото место, сепак, поради кризата во пролетниот дел, екипата сега стравува за своето место во Лигата на шампионите.

Италијанските медиуми шпекулираат дека ако Милан не биде во топ 4, Стефано Пиоли ќе биде разрешен по крајот на сезоната.

Засега нема имиња кои би можеле да бидат наследници во таборот на „Росоњерите“.

sportmedia.mk