Младинскиот состав на тимот на Академија Пандев деновиве ја има честа да биде дел од традиционалниот турнир во Србија, „Купот на пријателството“.

Денеска Струмичани го играат првиот меч, и ќе отворат против силниот тим на Партизан. Мечот ќе биде пренесуван на каналот Спортклуб 1, а започнува од 13:00 часот.

Покрај овие два тима, на турнирот учевствуваат и екипите на Црвена Звезда, Борац Бања Лука, Динамо Загреб, Војводина, Слобода Ужице, Железничар…

Во второто коло Академија Пандев се среќава со тимот на Сараево.

sportmedia.mk