Екипата на Ајнтрахт Франкфурт направи кикс во трката по четвртото место, последно кое води во Лигата на шампионите. Четата на Ади Хитер денеска беше домаќин на Мајнц во 32.коло на Бундес лигата и неочекувано губеше се до финишот кога изедначија и спасија бод. Мајнц поведе во првото полувреме со погодокот на Онисиво, а ремито го обезбеди австралискиот репрезентативец Ајдин Хруштиќ во 86. минута.

Со овој бод Ајнтрахт остана на петтото место со поен помалку од четвртопласираната Борусија Дортмунд, а Мајнц е на позиција број 12.

sportmedia.mk