„Ајде, ајде, ајде Вардареее!" - Мицкоски од трибините го бодреше Вардар

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Александар Николовски го бодреа европскиот шампион во ракомет Вардар, кој на домашен терен играше со „Загреб"

„Ајде, ајде, ајде Вардарееее! Вардареее Вардареее" – напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својот ФБ профил.

РК „Вардар" вечерва ја освои четвртата титула во СЕХА лигата, со што испиша историја во СЕХА натпреварувањето со четири консекутивни победи.

„Црвено-црните" со серија од 5-2 го отворија мечот против. Избраниците на Раул Гонзалез доминираа до 22. минута, кога со голот на Дибиров стигнаа до највисоки 11-7. Хрватскиот тим и покрај пеколната атмосфера најде начин како да се врати. Се тргна по водството на вардарци од 13-10. Валчиќ, Хорват и Вори на полувремето го донесоа Загреб на 14-13.

Поврзани

Најнови вести

Коментари