На аргентинскиот напаѓач ова лето ми истекува договорот со Манчестер Сити, па токму затоа шпекулациите за трансфер во каталонскиот гигант станаа погласни. Но, во јавноста се огласи и Агуеро.

„Сите пишуваат Барса, Барса, Барса. Почекајте малку, јас се уште сум играч на Манчестер Сити“, порача искусниот напаѓач.

 

sportmedia.mk