Манчестер Сити игра против Челзи во Премиер лигата. Серхио Агуеро пред краjот на првиот дел имаше шанса да зголеми на 2:0 и со тоа да го стигне рекордот на Вејн Руни по број на погодоци во Премиер лигата (моментално е 162-163 во корист на Руни). Но место тоа, Агуеро се обиде со „паненка“ да го совлада Менди, меѓутоа голманот на Челзи го прочита неговиот удар.


sportmedia.mk