Езџјан Алиоски летово би можел да има нов клуб после ЕУРО 2020, но тоа нема да биде московска ЦСКА.

Иако се појави информација дека рускиот тим е заинтересиран, стигна демант од агентот на играчот. Тој демантираше дека некој од Русија контактирал со него за услугите на Алиоски.

Фенербахче, Галатасарај, Трабзонспор се тимовите каде би можел да заврши Алиоски идната сезона.

sportmedia.mk