Агентите на Џек Грилиш постигнаа договор со управата на Астон Вила да го продаде капитенот на овојн клуб по завршувањето на ЕУРО. Во моментов, Астон Вила и натасму тврди дека Грилиш не е на продажба но и Дејли Меил пишува дека работата е веќе готова.

Манчестер Сити е голем фаворит за Гринлиш. „Граѓаните“ нема да дадат понуда до крајот на Евро 2020, но во јули сигурно ќе излезат со официјален предлог. Се вели дека „Етихад“ е подготвен да плати 100 милиони фунти за англиската репрезентација.

 

sportmedia.mk