Динамо Загреб влезе во финалето на Купот на Хрватска откако ја совлада Горица со 4:1 и тоа по продолженијата. Одличен настап имаше Аријан Адеми кој стрелаше прецизно во 119. минута од мечот со што ја запечати победата на „модрите“.

 

sportmedia.mk