Аријан Адеми денеска беше стрелец на вториот гол, со кој ја запечати победата над Динамо над Славен Белупо, со која победа „модрите“ стигнаа до полуфиналето на Купот на Хрватска.

Со тоа Адеми и Ристовски ќе имаат можност да се борат за двојната круна во Хрватска, а да не се заборави дека Динамо е во 1/8 финалето на Лигата на Европа.

Адеми голот го постигна во 78. минута, а излезе од теренот во 81. минута. Стефан Ристовски го немаше на теренот поради суспензија за црвениот картон.

sportmedia.mk