Абрамович забрани патики и да пушење на стадион

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович поставил два апсолутни услова за новиот менаџер Маурицио Сари, тврди британскиот таблоид „Сан". Италијанецот нема право да носи патики на денот на натпреварот и да пуши на стадионот.

Во средата, наследникот на Антонио Конте официјално беше претставен во медиумите и носеше елегантен костум.

Во Италија, „пушачот" Сари на аут-линијата беше вообичаена глетка за навивачите и новинарите.

Рускиот милијардер го повикал Сари да внесе „британски манири" во неговата нова улога.

Поврзани

Најнови вести

Коментари