Убавите девојки често паѓаат на фудбалери, а оваа бразилка „падна“ на двајца и тоа и двајцата сонародници.

Каролина Лима од Бразил е поранешна девојка на бразилскиот фудбалер Нејмар, а сега е во врска со друг фудбалер и тоа негов сонародник и соиграч од репрезентацијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KAROLINE LIMA. 🦋 (@karolinel)

Оваа атрактивна русокоса е актуелна девојка на Едер Милитао, и таа редовно го придружува на секој натпревар од Реал Мадрид. Оттаму, таа прикачи серија фотографии на Инстаграм, каде има повеќе од 1,4 милиони следбеници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KAROLINE LIMA. 🦋 (@karolinel)

Лима е добредојден гостин на стадионот и поради нејзиниот атрактивен изглед, а покрај тоа, таа редовно ги радува своите машки обожаватели со разголени фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KAROLINE LIMA. 🦋 (@karolinel)

Едер Милитао ја објави нивната врска јавно ова лето, кога објави заедничка фотографија на својот Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KAROLINE LIMA. 🦋 (@karolinel)