16:00 – Ова е веројатниот состав на Македонија во дуелот со Австрија:

Против Австрија со Пандев и Алекс во нападот… Елмас, Барди, Адеми во средниот ред!

16:00 – Македонска „окупација“ на Букурешт, онаму каде во историјата се случи поделба на Македонија, а денеска се случи обединување

БУКУРЕШТ! Тука не поделивте, тука се обединивме (ФОТО+ВИДЕО)

16:00 – За судијата на овој натпревар и традицијата кога ни суди Екберг

Шведска арбитража: Со Екберг како судија Македонија нема пораз!

 

16:00 – Играјте со срце за Македонија

Да се загрееме: Црвено – жолти јунаци, наши храбри “рисови“, за целата наша нација…(ВИДЕО)

16:00 – Добар ден од Букурешт. Голем ден за Македонија, дебитираме на Европско првенство и сакаме победа. Играме против Австрија, и посакуваме и очекуваме три бода. Цела Македонија е со вас! Ајде МОМЦИ!

The post 🔴 ВО ЖИВО, ЕУРО 2020: АВСТРИЈА – МАКЕДОНИЈА appeared first on sportmedia.mk.

 

sportmedia.mk