Кошаркарите ја добија премијата за пласманот во мундијалските квалификации!

06-12-2021

Македонската кошаркарска репрезентација за првпат во својата историја обезбеди пласман во едни мундијалски квалификации. „Црвено-жолтите“ како првопласирани ги завршија претквалификациите …