Спорт

17 септември 2018

На Ѕвезда во Лига на шампиони и се “погоди“, игра со ПСЖ најскапи на планетата, тинејџер кој чини како пет тима на Ѕвезда и легендарниот голман (фото)

На Ѕвезда во Лига на шампиони и се “погоди“, игра со ПСЖ најскапи на планетата, тинејџер кој чини како пет тима на Ѕвезда и легендарниот голман (фото)

Ждребот во Нион одлучил Црвена ѕвезда во второто и...

Солзите на Коста нема да му помогнат – еве што го чека Бразилецот по скандалот

Јувентус го совлада Сасуоло со 2-1, конечно погоди Кристијано Роналдо и тоа на два наврати, но денот го расипа Даглас Коста со својот безобразен потег.

...

16 септември 2018

Дејан Недев двократен европски шампион во традиционално карате во кати и фукуго

Нашиот најдобар каратист, Дејан Недев, стана двократен Европски шампион во дисциплините кати и фукуго на 33. Европски шампионат во традиционално карате што се одржува во Белград, Србија.

Недев со овој...

Го постигна 500. гол во кариерата и тоа каков! За кунг фу мајсторијата на Ибрахимовиќ цел свет бруи (видео)

Маестралниот Ибрахимович го постигнал свој 500. гол во својата блистава кариера.

До импозантната бројка дошол во свој стил, со погодок каков што само тој може да постигне.

Топката долго патувала кон...

Интересна изјава на Мурињо: Жал ми е што немаме камери во соблекувалната (видео)

Менаџерот на Манчестер јунајтед Жозе Морињо не го криел задоволството после важниот триумф на својот тим на гостување против Вотфорд (2:1)

Португалецот после мечот рекол дека предвидел што ќе се случува на...

На Новак му се допадна фотељата на претседателот на Ѕвезда: Урнебес на Маракана (видео)

Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ бил специјален гостин на Црвена ѕвезда на мечот против Радика (6:0)

Пред мечот со тренерот Владо Милојевиќ влегол во соблекувалната и ги поздравил играчите, им честитал на...

15 септември 2018

Роналдо го сака Крос во Јувентус

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо бара од раководството на клубот да испрати понуда за трансфер на неговиот поранешен соиграч од Реал Мадрид, Тони Крос во јануарскиот преоден рок, тврди електронското издание...

Италијанка со спектакуларен настап на „Зајди зајди“ освои бронза во гимнастика (ВИДЕО)

Италијанската гимнастичарка Александра Агургукулезе со прексасната изведба на македонската песна „Зајди зајди" освои бронзен медал на Светското првенство во ритмичка гимнастика во Софија.

Со својот настап таа...

Командува од затвор и гледа се во живо: Командантот на навивачите на Наполи е Шеф на мафијата (ВИДЕО)

Поддржувачите на Наполи во вторник во 21 часот пристигнуваат на Маракана, во Белград да навиваат за својот тим против Црвена Ѕвезда на стартот од Лигата на шампионите.

Ултрашите од Неапол важат за едни од...

14 септември 2018

(Видео) Стрелците Џингов и Бранковски и покрај постигнатите норми, МОК не ги пушта на Олимпијада

Македонскиот олимписки комитет упорно ги игнорира резултатите од светските и европските првенства во стрелашство на Јане Џингов и Борјан Бранковски со кои, како што велат, обезбедуваат норма за натпреварување на...

13 септември 2018

Емотивно писмо на српскиот ас во кое открива што му се случувало последните месеци

Најдобриот српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се обрати на навивачите на многу емотивен начин.

Новак на својот Инстаграм профил објави неверојатно...

Шаќири на мегдан со Ѕвезда: Доаѓам во Белград, не се плашам од никого

“И не треба да се плашиш... доаѓаш во цивилизирана земја и средина, не во диво племе и дивјци...“

12 септември 2018

Црвена Ѕвезда завиткана во црно: Почина легендата на фудбалот

Без него клубот не би стигнал на светскиот врвот

Црвено-белите со голема жалост ја известуваат јавноста дека во 71. година починал потпретседателот на УО на Црвена ѕвезда проф. др. Божидар Церовиќ

Во...

10 септември 2018

Убиен млад фудбалер во Франција

Младиот фудбалер на Сен Етјен, Вилијам Гомис е убиен во францускиот град Ла Сен сир Мер од огнено оружје, пренесуваат локалните медиуми. Деветнаесет годишниот Гомис, роднина на познатиот фудбалер Бафетимби Гомис,...

Најголема награда во историјата на тенисот: Еве колку пари Новак заработи во освојување на УА Опен

Новак Ѓоковиќ во финалето го совлада Хуан Матин дел Потра со 6:3, 7:6 (4), 6:3 и со тоа ја доби најголема награда во историјата на "белиот спорт".

Повторно Отворено првенството на САД го зголеми наградниот...