08 Jul 2020

Поради дефект на огрлица ф-200мм на улицата „Лука Геров“ 3, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од…

07 Jul 2020

Општина Аеродром набави комплетно нова спортска опрема и спортска облека за сите осум основни училишта на нејзината територија.

07 Jul 2020

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека на 08.07.2020 година (среда), планирани се следните технички зафати во електро-системот во градот Скопје…

06 Jul 2020

Вкупно 158 непрописно паркирани возила минатата недела го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот во…

05 Jul 2020

Во последните 24 часа се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на Ковид-19, во Скопје-53, Куманово-4, Дебар-6, Штип-3,…

05 Jul 2020

ЈП Водовод и канализација – Скопје информира дека  во последната спроведена акција за утврдување и исклучување на диви приклучоци на водоводната…

04 Jul 2020

Пред ТЦ ,,Мавровка“ се гради нов цврст објект со арматура и бетон на местото на ресторанот што неодамнаа изгоре до темел. Откако угостителските…

03 Jul 2020

На социјалните мрежи се појави видео насловено како „Риболов на Чаирчанка“, а на кое се гледа како чаирчани со трски во рацете „ловат“ риби во…

03 Jul 2020

Агенцијата за храна и ветеринарство ги чека резултатите од мострите храна земени во рамки на инспекцискиот надзор спроведен уште во понеделникот…

03 Jul 2020

Силно невреме со поројни дождови го зафати скопскиот регион. Отежнат е сообраќајот и на автопатот Тетово – Скопје, а возилата се движат со 40…

03 Jul 2020

Град Скопје денеска го распиша јавниот повик за субвенции на инвертер клима уреди за затоплување на домаќинствата, каде што граѓаните ќе може да…

03 Jul 2020

Во првите шест месеци од годинава од диви депонии во Скопје биле отстранети 7.081 кубни метри отпад, што претставува зголемување од над 52…

03 Jul 2020

Поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, на 3.7.2020 година (петок ), без електрична енергија ќе останат:

– од 9 до 12.30…

02 Jul 2020

Во текот на изминатата недела (25.06 – 1.7.2020 година) со специјалните возила „пајак“ се подигнати вкупно 143 возила од јавните површини. Од…

02 Jul 2020

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат:

Од 09.00 до 12.30 часот, корисниците од…

01 Jul 2020

Сообраќајна несреќа се случи вечерва во скопска Кисела Вода на крстосницата на булевар Борис Трајковски и улицата Петар Делјан, според…