Затвореник се обеси во затворот Идризово

Затвореникот И.М.(39) од Кичево, кој издржувал доживотна казна затвор во Казнено поправната установа Идризово, се обесил во просторијата во која бил сместен.

Истиот со екипа на Итна медицинска помош бил префрлен во Ургентен центар-Скопје, каде во 13.55 часот била констатирана смрт.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари