Во сабота автобусите на ЈСП и приватните превозници ќе сообраќаат по неделен возен ред

Од ЈСП Скопје по повод државниот празник преку соопштение ја информираат јавноста дека на празникот 8 Септември – Денот на независноста, ќе работат само три билетарници.

„Дежурни со работно време од 7:00 до 19:00 часот ќе бидат билетарницитре на Зелен пазар и Транспортен центар, а од 7:00 до 13:00 часот ќе работи билетарницата во Ѓорче Петров“, стои во соопштението на ЈСП Скопје.

Истиот ден, додаваат од претпријатието, автобусите на ЈСП Скопје и на приватните превозници ќе сообраќаат по неделен возен ред.

 

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари