ВО МОМЕНТОВ: Гори во Тафталиџе многу (ФОТО)

Вечерва во скопската населба Тафталиџе 1 во близина на гимназијата Ѓорѓи Димитров избил голем пожар. Според очевидци, се работи за пожар на куќа.

Екипи на ПП бригада се обидуваат да го локализираат, пренесува 1ТВ, а воедно и фотографиите се преземени од таму.

Во населбата се гради многу, па засега не е утврдено од што настанал пожарот

Поврзани

Најнови вести

Коментари