Утре и задутре без вода дел од Сопиште

Од јавното претпријатие Водовод и Канализација информираат дека утре и задутре (понеделник и вторник), заради чистење и хлорирање на резервоарот Добри Дол, од 09:00 часот до завршување на работите, можно е да има мал прекин во водоснабдувањето на корисниците од с. Добри Дол во Општина Сопиште.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари