ТЕПАЧКА ВО АЕРОДРОМ: Една жена во полициска станица, другата во болница

Рано утрово настанала тепачка помеѓу две жени од Скопје, едната завршила на Ургентен, другата во Полициска станица Аеродром.
- На 15.10.2018 година во 03.29 часот било пријавено дека пред угостителски објект во Скопје настанала тепачка помеѓу Е.К.(37) од Скопје и Ј.К.(32) од Скопје. После тоа, Е.К. со приватно возило била пренесена во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза", а Ј.К. била приведена во Полициската станица Аеродром за расчистување на случајот- информира МВР во дневниот билтен.

Поврзани

Најнови вести

Коментари