Тепачка меѓу вработени во скопски ресторан

Ноќеска било пријавено дека во угостителски објект на ул. „Христо Татарчев“ во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу Б.Ј.Т.(46) и К.Г.(22), вработени во ресторанот.

Тие имале несогласување околу секојдневното работење во угостителскиот објект и почнале да се влечат за коса и меѓусебно да се буткаат, при што К.Г. се здобила со видливи повреди. По целосното документирање на настанот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари