Сообраќајка на влезот во Скопје предизвика километарска колона (ФОТО)

Претпладнево на булевар Александар Македонски, после железничкиот надвозник на влезот во Скопје, се случила сообраќајна незгода којашто предизвика голем застој на возилата и долга колона на автопатот.

Во сообраќајката учествувале три возила, „фолксваген поло", „БМВ" и „мерцедес", сите со скопски регистарски ознаки.

Полицијата извршила увид на местото на настанот, а засега се уште нема информации за повредени лица.

Поврзани

Најнови вести

Коментари