Скопјанец се вработил со лажна диплома од српско техничко училиште

Против 44-годишниот М.П. од Скопје полицијата поднесе кривична пријава поради сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

Како што информираат од МВР, во текот на 2013-та година пријавениот заради вработување во Управата за водење на матични книги во Скопје, приложил диплома со невистина содржина за положен четврти степен издадена од техничкото училиште „Зеќир Мусиќ“ од Србијa.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари