Пронајден е возачот кој побегна откако усмрти пешак

Пронајден и приведен е возачот на автомобилот „пежо" кој попладнево прегази маж во скопската населба Аеродром кај „Капитол мол". Станува збор за 28-годишен скопјанец.

Попладнево на пат кон болница, откако беше прегазен, почина 66-годишниот А.Н, а смртта е само констатирана во Ургентниот центар во Скопје.

Поврзани

Најнови вести

Коментари