Пожарот во Тетово е локализиран

Пожарот што зафати стамбена зграда во Тетово, е локализиран.

Огнот избувна во зграда на улицата Илинденска во Тетово, попладнево во 16.30 часот.

Официјално нема повредени, зашто станарите по појавувањето на чадот, навреме ги напуштиле своите домови.

Во пожарот изгоре поркровјето, кое на станарите им служело како склад.

 

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари