Поради дефект, дел од корисниците во Кисела Вода утре ќе останат без вода

Дел од жителите на Општина Кисела Вода утре ќе останат без вода.

ЈП „Водовод и каналилизација“ извести дека заради дефект на водоводна цевка на крстосницата на булеварот Борис Трајковски со булеварот Србија, утре, 24 јануари, без водоснабдување од 09 часот ќе останат корисниците од краците 3, 5. 7, и 11 на истата улица.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари