Почина старец, паднал од дрво додека берел јаболки

Осумдесет и седумгодишен скопјанец починал по пад на дрвом на кое берел јаболки. Како што информираат од полицијата, повредениот К.М. од Скопје вчера околу 15 часот бил донесен во Ургентниот центар.

Поради тешките повреди, 87-годишниот маж им подлегнал на тешките повреди синоќа еден час по полноќ.  По наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари