Петгодишно девојче починато било донесено во болницата „8 Септември“

Вчера попладне околу 15.36 часот во болницата „8 Септември“ било донесено починато петгодишно девојче од Скопје. Според информациите, детето починало во дворот на семјната куќа, сопственост на таткото А.С.М.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото девојче било предадено на обдукција.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари