Пелените не биле единствена причина за миризбата во зградата - под скалите пронајдено е уште нешто

По шестачосвна евакуација, станарите од зградата кај трговскиот центар „Скопјанка" се вратија дома, а зградата е дезинфицирана и неподносливата миризба исчезна.

Во еден од становите во кои живее 65-годишна жена, беа пронајдени куп употребени пелени, од кои се ширеше ужасна миризба.

Освен тоа, под скалите на зградата пронајдени се стотина шишиња со урина од бездомник кој живеел во тоа импровозирано живеалиште и спиел на еден душек, па поради тоа се ширело дполнително непријатна миризба, информира А1 он.

За време на синоќешниот немил настан, интерверинаа полицијата, пожарникарните служби и екипи на Брза помош.

Поврзани

Најнови вести

Коментари