ОБНОВЕНО: Повредени две лица во пукањето во Бутел

Вооружен напад попладнево се случил во населбата Бутел. 

Според информациите со кои располага Курир, во инцидентот на кој му претходело тепање наводно учествувале и двајца припадници на полициските Алфи. Засега не е познато дали истите биле службено или цивилно вклучени во настанот. 

Неофицијално повредени се две лица, кои се пренесени во болница. Инцидентот се случил на улицата Бетовенова.

Од МВР засега нема одговор

Поврзани

Најнови вести

Коментари